Skip to: Site menu | Main content


Husligan Tis Jämna 2017/2018

Positionera till division 1   2   3  

Matcher markerade i rött är uppskjutna/ej spelade.


Division 1
Upp
Omg   Datum     Tid   Ban.grp Hemmalag   Bortalag
1
   2017-09-05      19:30      1- 3   THE CHILL OUTS -   HERE 4 THE BEER
        19:30      4- 6   ROLLING THUNDER -   McCRACKEN SQUAD
        19:30      7- 9   JJ & THE FATMEN -   INTERSONIC
        19:30     10-12   FALLING DOWN -   JUGADORES de BOLOS

2
   2017-09-19      20:30      1- 3   FALLING DOWN -   THE CHILL OUTS
        20:30      4- 6   HERE 4 THE BEER -   ROLLING THUNDER
        20:30      7- 9   McCRACKEN SQUAD -   JJ & THE FATMEN
        20:30     10-12   JUGADORES de BOLOS -   INTERSONIC

3
   2017-10-03      18:30      1- 3   ROLLING THUNDER -   FALLING DOWN
        18:30      4- 6   JJ & THE FATMEN -   HERE 4 THE BEER
        18:30      7- 9   INTERSONIC -   McCRACKEN SQUAD
   2017-10-17      18:30     13-15   THE CHILL OUTS -   JUGADORES de BOLOS

4
   2017-10-17      19:30      1- 3   FALLING DOWN -   JJ & THE FATMEN
        19:30      7- 9   HERE 4 THE BEER -   INTERSONIC
        19:30     10-12   JUGADORES de BOLOS -   McCRACKEN SQUAD
   2017-10-31      19:30     13-15   THE CHILL OUTS -   ROLLING THUNDER

5
   2017-10-31      20:30      1- 3   INTERSONIC -   FALLING DOWN
        20:30      4- 6   JJ & THE FATMEN -   THE CHILL OUTS
        20:30      7- 9   McCRACKEN SQUAD -   HERE 4 THE BEER
        20:30     10-12   ROLLING THUNDER -   JUGADORES de BOLOS

6
   2017-11-14      18:30      1- 3   ROLLING THUNDER -   JJ & THE FATMEN
        18:30      4- 6   JUGADORES de BOLOS -   HERE 4 THE BEER
        18:30      7- 9   FALLING DOWN -   McCRACKEN SQUAD
        18:30     10-12   THE CHILL OUTS -   INTERSONIC

7
   2017-11-28      19:30      1- 3   INTERSONIC -   ROLLING THUNDER
        19:30      4- 6   JJ & THE FATMEN -   JUGADORES de BOLOS
        19:30      7- 9   HERE 4 THE BEER -   FALLING DOWN
        19:30     10-12   McCRACKEN SQUAD -   THE CHILL OUTS

8
   2017-12-12      20:30      1- 3   HERE 4 THE BEER -   THE CHILL OUTS
        20:30      4- 6   McCRACKEN SQUAD -   ROLLING THUNDER
        20:30      7- 9   INTERSONIC -   JJ & THE FATMEN
        20:30     10-12   JUGADORES de BOLOS -   FALLING DOWN

9
   2018-01-09      18:30      1- 3   THE CHILL OUTS -   FALLING DOWN
        18:30      4- 6   ROLLING THUNDER -   HERE 4 THE BEER
        18:30      7- 9   JJ & THE FATMEN -   McCRACKEN SQUAD
        18:30     10-12   INTERSONIC -   JUGADORES de BOLOS

10
   2018-01-23      19:30      1- 3   FALLING DOWN -   ROLLING THUNDER
        19:30      4- 6   HERE 4 THE BEER -   JJ & THE FATMEN
        19:30     10-12   JUGADORES de BOLOS -   THE CHILL OUTS
   2018-02-06      19:30     13-15   McCRACKEN SQUAD -   INTERSONIC

11
   2018-02-06      20:30      1- 3   JJ & THE FATMEN -   FALLING DOWN
        20:30      4- 6   ROLLING THUNDER -   THE CHILL OUTS
        20:30      7- 9   INTERSONIC -   HERE 4 THE BEER
        20:30     10-12   McCRACKEN SQUAD -   JUGADORES de BOLOS

12
   2018-02-20      18:30      1- 3   FALLING DOWN -   INTERSONIC
        18:30      4- 6   THE CHILL OUTS -   JJ & THE FATMEN
        18:30      7- 9   HERE 4 THE BEER -   McCRACKEN SQUAD
        18:30     10-12   JUGADORES de BOLOS -   ROLLING THUNDER

13
   2018-03-06      19:30      1- 3   JJ & THE FATMEN -   ROLLING THUNDER
        19:30      7- 9   McCRACKEN SQUAD -   FALLING DOWN
        19:30     10-12   INTERSONIC -   THE CHILL OUTS
   2018-03-15      18:00      5- 7   HERE 4 THE BEER -   JUGADORES de BOLOS

14
   2018-03-20      20:30      1- 3   ROLLING THUNDER -   INTERSONIC
        20:30      4- 6   JUGADORES de BOLOS -   JJ & THE FATMEN
        20:30      7- 9   FALLING DOWN -   HERE 4 THE BEER
        20:30     10-12   THE CHILL OUTS -   McCRACKEN SQUAD



Division 2
Upp
Omg   Datum     Tid   Ban.grp Hemmalag   Bortalag
1
   2017-09-05      18:30      1- 3   BOWLKALLARNA -   STOCKHOLM SNIPERS 2
        18:30      4- 6   SAMKOK -   GRIPEN
        18:30      7- 9   THEBO & FRIENDS -   HUNKARNA
        18:30     10-12   BOWLERS ANONYMOUS -   (HOPPAT AV) HI-HATS SERIALKILLERS

2
   2017-09-19      19:30      1- 3   BOWLKALLARNA -   SAMKOK
        19:30      4- 6   GRIPEN -   THEBO & FRIENDS
        19:30      7- 9   HUNKARNA -   BOWLERS ANONYMOUS
        19:30     10-12   STOCKHOLM SNIPERS 2 -   (HOPPAT AV) HI-HATS SERIALKILLERS

3
   2017-10-03      20:30      1- 3   SAMKOK -   STOCKHOLM SNIPERS 2
        20:30      4- 6   THEBO & FRIENDS -   BOWLKALLARNA
        20:30      7- 9   BOWLERS ANONYMOUS -   GRIPEN
        20:30     10-12   (HOPPAT AV) HI-HATS SERIALKILLERS -   HUNKARNA

4
   2017-10-17      18:30      1- 3   GRIPEN -   (HOPPAT AV) HI-HATS SERIALKILLERS
        18:30      4- 6   STOCKHOLM SNIPERS 2 -   HUNKARNA
        18:30      7- 9   BOWLKALLARNA -   BOWLERS ANONYMOUS
        18:30     10-12   SAMKOK -   THEBO & FRIENDS

5
   2017-10-31      19:30      1- 3   BOWLERS ANONYMOUS -   SAMKOK
        19:30      4- 6   HUNKARNA -   GRIPEN
        19:30      7- 9   THEBO & FRIENDS -   STOCKHOLM SNIPERS 2
        19:30     10-12   (HOPPAT AV) HI-HATS SERIALKILLERS -   BOWLKALLARNA

6
   2017-11-14      20:30      1- 3   THEBO & FRIENDS -   BOWLERS ANONYMOUS
        20:30      4- 6   STOCKHOLM SNIPERS 2 -   GRIPEN
        20:30      7- 9   BOWLKALLARNA -   HUNKARNA
        20:30     10-12   SAMKOK -   (HOPPAT AV) HI-HATS SERIALKILLERS

7
   2017-11-28      18:30      1- 3   GRIPEN -   BOWLKALLARNA
        18:30      7- 9   (HOPPAT AV) HI-HATS SERIALKILLERS -   THEBO & FRIENDS
        18:30     10-12   BOWLERS ANONYMOUS -   STOCKHOLM SNIPERS 2
   2017-11-21      18:30     10-12   HUNKARNA -   SAMKOK

8
   2017-12-12      19:30      1- 3   STOCKHOLM SNIPERS 2 -   BOWLKALLARNA
        19:30      4- 6   GRIPEN -   SAMKOK
        19:30      7- 9   HUNKARNA -   THEBO & FRIENDS
        19:30     10-12   (HOPPAT AV) HI-HATS SERIALKILLERS -   BOWLERS ANONYMOUS

9
   2018-01-09      20:30      1- 3   SAMKOK -   BOWLKALLARNA
        20:30      4- 6   THEBO & FRIENDS -   GRIPEN
        20:30      7- 9   BOWLERS ANONYMOUS -   HUNKARNA
        20:30     10-12   (HOPPAT AV) HI-HATS SERIALKILLERS -   STOCKHOLM SNIPERS 2

10
   2018-01-23      18:30      1- 3   STOCKHOLM SNIPERS 2 -   SAMKOK
        18:30      4- 6   BOWLKALLARNA -   THEBO & FRIENDS
        18:30      7- 9   GRIPEN -   BOWLERS ANONYMOUS
        18:30     10-12   HUNKARNA -   (HOPPAT AV) HI-HATS SERIALKILLERS

11
   2018-02-06      19:30      1- 3   (HOPPAT AV) HI-HATS SERIALKILLERS -   GRIPEN
        19:30      4- 6   HUNKARNA -   STOCKHOLM SNIPERS 2
        19:30      7- 9   BOWLERS ANONYMOUS -   BOWLKALLARNA
        19:30     10-12   THEBO & FRIENDS -   SAMKOK

12
   2018-02-20      20:30      1- 3   SAMKOK -   BOWLERS ANONYMOUS
        20:30      4- 6   GRIPEN -   HUNKARNA
        20:30      7- 9   STOCKHOLM SNIPERS 2 -   THEBO & FRIENDS
        20:30     10-12   BOWLKALLARNA -   (HOPPAT AV) HI-HATS SERIALKILLERS

13
   2018-03-06      18:30      4- 6   GRIPEN -   STOCKHOLM SNIPERS 2
        18:30      7- 9   HUNKARNA -   BOWLKALLARNA
        18:30     10-12   (HOPPAT AV) HI-HATS SERIALKILLERS -   SAMKOK
   2018-03-13      18:30     10-12   BOWLERS ANONYMOUS -   THEBO & FRIENDS

14
   2018-03-20      19:30      1- 3   BOWLKALLARNA -   GRIPEN
        19:30      4- 6   SAMKOK -   HUNKARNA
        19:30      7- 9   THEBO & FRIENDS -   (HOPPAT AV) HI-HATS SERIALKILLERS
        19:30     10-12   STOCKHOLM SNIPERS 2 -   BOWLERS ANONYMOUS



Division 3
Upp
Omg   Datum     Tid   Ban.grp Hemmalag   Bortalag
1
   2017-09-05      20:30      1- 3   KLOTET -   TIF STJÄRNTORGET
        20:30      4- 6   LEVELCHECK LIGHT -   UP YOUR ALLEY
        20:30      7- 9   TEAM MIXED BOWL -   TIF BOWLING COMPANY
        20:30     10-12   THE DUDETTES -   MASTHUGGET ROLLERS

2
   2017-09-19      18:30      1- 3   LEVELCHECK LIGHT -   KLOTET
        18:30      4- 6   TIF STJÄRNTORGET -   THE DUDETTES
        18:30      7- 9   UP YOUR ALLEY -   TIF BOWLING COMPANY
        18:30     10-12   MASTHUGGET ROLLERS -   TEAM MIXED BOWL

3
   2017-10-03      19:30      1- 3   THE DUDETTES -   LEVELCHECK LIGHT
        19:30      4- 6   TEAM MIXED BOWL -   TIF STJÄRNTORGET
        19:30      7- 9   KLOTET -   UP YOUR ALLEY
        19:30     10-12   TIF BOWLING COMPANY -   MASTHUGGET ROLLERS

4
   2017-10-17      20:30      1- 3   LEVELCHECK LIGHT -   TEAM MIXED BOWL
        20:30      4- 6   KLOTET -   THE DUDETTES
        20:30      7- 9   TIF STJÄRNTORGET -   TIF BOWLING COMPANY
        20:30     10-12   UP YOUR ALLEY -   MASTHUGGET ROLLERS

5
   2017-10-31      18:30      1- 3   TEAM MIXED BOWL -   KLOTET
        18:30      4- 6   THE DUDETTES -   UP YOUR ALLEY
        18:30      7- 9   TIF BOWLING COMPANY -   LEVELCHECK LIGHT
        18:30     10-12   MASTHUGGET ROLLERS -   TIF STJÄRNTORGET

6
   2017-11-14      19:30      1- 3   KLOTET -   TIF BOWLING COMPANY
        19:30      4- 6   THE DUDETTES -   TEAM MIXED BOWL
        19:30      7- 9   UP YOUR ALLEY -   TIF STJÄRNTORGET
        19:30     10-12   LEVELCHECK LIGHT -   MASTHUGGET ROLLERS

7
   2017-11-28      20:30      1- 3   TEAM MIXED BOWL -   UP YOUR ALLEY
        20:30      4- 6   TIF STJÄRNTORGET -   LEVELCHECK LIGHT
        20:30      7- 9   TIF BOWLING COMPANY -   THE DUDETTES
        20:30     10-12   MASTHUGGET ROLLERS -   KLOTET

8
   2017-12-12      18:30      4- 6   UP YOUR ALLEY -   LEVELCHECK LIGHT
        18:30      7- 9   TIF BOWLING COMPANY -   TEAM MIXED BOWL
        18:30     10-12   MASTHUGGET ROLLERS -   THE DUDETTES
   2017-12-05      18:30     10-12   TIF STJÄRNTORGET -   KLOTET

9
   2018-01-09      19:30      1- 3   KLOTET -   LEVELCHECK LIGHT
        19:30      4- 6   THE DUDETTES -   TIF STJÄRNTORGET
        19:30      7- 9   TIF BOWLING COMPANY -   UP YOUR ALLEY
        19:30     10-12   TEAM MIXED BOWL -   MASTHUGGET ROLLERS

10
   2018-01-23      20:30      1- 3   LEVELCHECK LIGHT -   THE DUDETTES
        20:30      4- 6   TIF STJÄRNTORGET -   TEAM MIXED BOWL
        20:30      7- 9   UP YOUR ALLEY -   KLOTET
        20:30     10-12   MASTHUGGET ROLLERS -   TIF BOWLING COMPANY

11
   2018-02-06      18:30      1- 3   TEAM MIXED BOWL -   LEVELCHECK LIGHT
        18:30     10-12   MASTHUGGET ROLLERS -   UP YOUR ALLEY
   2018-02-20      18:30     13-15   THE DUDETTES -   KLOTET
   2018-02-20      20:30     13-15   TIF BOWLING COMPANY -   TIF STJÄRNTORGET

12
   2018-02-20      19:30      1- 3   KLOTET -   TEAM MIXED BOWL
        19:30      4- 6   UP YOUR ALLEY -   THE DUDETTES
        19:30      7- 9   LEVELCHECK LIGHT -   TIF BOWLING COMPANY
        19:30     10-12   TIF STJÄRNTORGET -   MASTHUGGET ROLLERS

13
   2018-03-06      20:30      1- 3   TIF BOWLING COMPANY -   KLOTET
        20:30      4- 6   TEAM MIXED BOWL -   THE DUDETTES
        20:30      7- 9   TIF STJÄRNTORGET -   UP YOUR ALLEY
        20:30     10-12   MASTHUGGET ROLLERS -   LEVELCHECK LIGHT

14
   2018-03-20      18:30      1- 3   UP YOUR ALLEY -   TEAM MIXED BOWL
        18:30      4- 6   LEVELCHECK LIGHT -   TIF STJÄRNTORGET
        18:30      7- 9   THE DUDETTES -   TIF BOWLING COMPANY
        18:30     10-12   KLOTET -   MASTHUGGET ROLLERS